baner
baner
baner
ZAKŁAD USŁUG TABOROWYCH „REMTRAK” Spółka z o.o.

Fotogaleria

galeria
Czystość na kolei w Polsce

Sonda

Co twoim zdaniem robi Urząd Transportu Kolei?

Wspiera rozwój kolei
Hamuje rozwój kolei
Nie mam zdania

Newsletter

Zawsze aktualne informacje

Logowanie

Nie masz konta?
Zapomniałeś hasło?
Jesteś tutaj:
04.09.2014

Szefowie ministerstw odpowiedzialnych za kolej

Minister Kolei Żelaznych
1918-1918 – Julian Eberhard
1918-1918 – Jędrzej Moraczewski
1918–1919 – Stanisław Strączek
1919-1919 – Julian Eberhard
1919–1920 – dr Kazimierz Bartel
1920–1921 – Zygmunt Jasiński
1921–1922 – dr Bolesław Sikorski
1922–1923 – Ludwik Zagórny Marynowski
1923-1923 – Leon Karliński
1923-09-14 - 1923-12-14 – Andrzej Nosowicz
1923–1924 – Kazimierz Tyszka

Minister Kolei
1924–1925 – Kazimierz Tyszka
1925–1926 – Adam Chądzyński
1926-1926 – dr Kazimierz Bartel

Minister Komunikacji
1926–1928 – Paweł Romocki
1928–1932 – Alfons Kühn
1932–1936 – Michał Bitkiewicz
1936–1939 – płk Juliusz Ulrych

Kierownik Resortu Komunikacji, Poczt i Telegrafu
1944-1944 – Jan Grubecki
1944-11-04 - 1944-12-31 – Jan Rabanowski (SD)

Minister Komunikacji 
1945-01-01 - 1951-02-28 – Jan Rabanowski (SD)

Minister Kolei
1951–1957 – Ryszard Strzelecki (PZPR)

Minister Transportu Drogowego i Lotniczego
1957-1957 – Ryszard Strzelecki (PZPR)

Minister Komunikacji
1957–1960 – Ryszard Strzelecki (PZPR)
1960–1963 – Józef Popielas (PZPR)
1963–1969 – dr inż. Piotr Lewiński
1969–1976 – Mieczysław Zajfryd (PZPR)
1976–1977 – Tadeusz Bejm (PZPR)
1977–1981 – Mieczysław Zajfryd (PZPR)
1981–1987 – Janusz Kamiński

Minister Transportu, Żeglugi i Łączności
1987-10-23 – 1989-08-01 – Janusz Kamiński
1989-08-24 – 1989-12-20 – dr Franciszek Adam Wielądek (PZPR)

Minister Transportu i Gospodarki Morskiej
1989-12-20 - 1990-07-06 – dr Franciszek Adam Wielądek (PZPR, SdRP)
1990-07-06 - 1992-06-05 – Ewaryst Waligórski
1992-07-11 - 1993-10-26 – Zbigniew Jaworski (ZChN)
1993-10-26 - 1997-10-31 – dr hab. Bogusław Liberadzki (SLD)
1997-10-31 - 1998-12-08 – Eugeniusz Morawski (Unia Wolności)
1998-12-08 - 2000-06-12  dr inż. Tadeusz Syryjczyk (Unia Wolności)
2000-06-12 - 2001-10-12 – Jerzy Widzyk (AWS)

Minister Infrastruktury
2001-10-19 – 2004-05-02 – Marek Pol (Unia Pracy)
2004-05-02 - 2005-10-31 – dr Krzysztof Opawski

Minister Transportu i Budownictwa
2005-10-31 – 2006-05-05 – Jerzy Polaczek (PiS)

Minister Transportu
2006-05-05 – 2007-09-07 – Jerzy Polaczek (PiS)
2007-09-07 – 2007-09-12 – wakat na urzędzie, obowiązki ministra pełnił Prezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyński (PiS)
2007-09-12 – 2007-11-16 – Jerzy Polaczek (PiS)

Minister Infrastruktury
2007-11-16 – 2011-11-07 – Cezary Grabarczyk (PO)
2011-11-07 – 2011-11-18 – wakat na urzędzie, obowiązki ministra pełnił Prezes Rady Ministrów Donald Tusk (PO)

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej
2011-11-18 – 2013-11-27 – Sławomir Nowak (PO)

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju
2013-11-27 – 2014-??-??  Elżbieta Bieńkowska (PO)

Autor: źródło: Magazyn Kolejowy (www.kolej.com.pl)

Tagi: historia kolei

źródło: Magazyn Kolejowy (www.kolej.com.pl)

Jesteś zalogowany jako: Gość
Aktualizacja: 13-02-2018 
Powered by Heuristic
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.