9 listopada 2010 r. w Warszawie podczas corocznej konferencji „Otwarty Rynek Kolejowy w Polsce” Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. Oddział w Łodzi został nagrodzony tytułem Lidera Transportu Szynowego 2010 w kategorii „tabor szynowy” za odłączniki silników trakcyjnych sterowane zdalnie z pulpitu maszynisty dla lokomotyw elektrycznych serii ET22 i EU/EP 07, umożliwiające zdalne przełączanie i konfiguracji silników trakcyjnych bez konieczności wejścia pracowników obsługi lokomotywy do przedziału wysokiego napięcia.
Statuetkę i dyplom Lidera Transportu Szynowego 2010 w IV edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego od 2007 roku przez redakcję czasopisma Transport i Komunikacja, przy współpracy Forum Transportu Szynowego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP o/Radom, odebrał Andrzej Rębacz, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zakładu Serwisu w Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. Tegoroczna nagroda jest kolejnym wyróżnieniem dla Bombardier Transportation Polska.
W ubiegłym roku tytuł Człowieka Otwartego Rynku Kolejowego otrzymał Janusz Kućmin, Generalny Przedstawiciel Bombardier Transportation na Polskę.
„Jestem dumny, że nasza praca została w tak szczególny sposób doceniona. Rozwiązanie w postaci zdalnego sterowania odłącznikami silników trakcyjnych jest przykładem realizacji założeń korporacyjnej Polityki Bezpieczeństwa Produktów oraz strategii innowacyjności w usługach i produktach” – powiedział Andrzej Rębacz, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zakładu Serwisu w Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o.
Konkurs Lider Transportu Szynowego adresowany jest do firm i instytucji, które swoją działalnością, wyrobami, usługami lub produktami zasłużyły na szczególne wyróżnienie i naśladowanie, przyczyniając się do rozwoju, poprawy bezpieczeństwa, wzrostu efektywności lub promocji transportu szynowego w Polsce. Tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Transportu Kolejowego, Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk, Instytutu Kolejnictwa, Transportowego Dozoru Technicznego oraz Forum Transportu Szynowego.
Informacja o Bombardier Transportation Polska
Zaangażowanie spółki Bombardier Transportation na rynku polskim odzwierciedlają długoterminowe inwestycje w cztery zakłady produkcyjne. Aktualnie firma zatrudnia około 1400 osób we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Warszawie. Szeroki zakres działalności obejmuje produkcję stalowych nadwozi lokomotyw oraz ram wózków we Wrocławiu, projektowanie i produkcję systemów kontroli ruchu kolejowego w Warszawie i Katowicach, a także produkcję i serwis urządzeń elektrycznych oraz usługi utrzymania taboru w Łodzi.
Informacja o Bombardier Transportation
Jako światowy lider w technologii kolejowej Bombardier Transportation dostarcza innowacyjne wyroby i usługi, które wyznaczają nowe standardy w zakresie zrównoważonej mobilności. Technologie BOMBARDIER ECO4 oparte są na czterech filarach – energii, wydajności, gospodarce i ekologii – są energooszczędne, chronią środowisko i pomagają w kompleksowy sposób zwiększyć efektywność ruchu pociągów. Bombardier Transportation prowadzi działalność w ponad 60 krajach, a jego centrala znajduje się w Berlinie. Około 100 000 pojazdów produkcji koncernu Bombardier znajduje się obecnie w eksploatacji na całym świecie.
Informacja o Bombardier
Bombardier Inc. jest czołowym światowym producentem nowoczesnych rozwiązań transportowych, począwszy od samolotów i odrzutowców biznesowych do urządzeń, systemów i usług dla kolei. Bombardier Inc. jest światową korporacją mającą swoją centralę w Kanadzie. Jej przychody w roku obrotowym zakończonym 31 stycznia 2010 roku wyniosły 19,4 miliardów USD. Akcje koncernu są notowane na giełdzie w Toronto (BBD). Bombardier jest wpisany na listę uczestników indeksów Dow Jones Sustainability World oraz North America. Aktualności i informacje można znaleźć na stronie www.bombardier.com
Autor: (źródło: Bombardier Transportation Polska, 22.11.2010)