baner
baner
baner
ASMO Sp. z o.o.

Fotogaleria

galeria
Katastrofy i wypadki kolejowe

Sonda

Co twoim zdaniem robi Urząd Transportu Kolei?

Wspiera rozwój kolei
Hamuje rozwój kolei
Nie mam zdania

Newsletter

Zawsze aktualne informacje

Logowanie

Nie masz konta?
Zapomniałeś hasło?
Jesteś tutaj:

Komisja Europejska o rozwoju kolei

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowany został Komunikat wyjaśniający Komisji Europejskiej w sprawie niektórych przepisów dyrektywy 2007/58/WE.

Przedmiotowy Komunikat zawiera stanowisko Komisji Europejskiej dotyczące sposobu wdrażania przez państwa członkowskie przepisów Dyrektywy 2007/58/WE z dnia 23 października 2007 r. zmieniającej dyrektywę Rady 91/440/EWG w sprawie rozwoju kolei wspólnotowych oraz dyrektywę 2001/14/WE w sprawie alokacji zdolności przepustowej infrastruktury kolejowej i pobierania opłat za użytkowanie infrastruktury kolejowej. Wymieniona dyrektywa reguluje otwarcie rynku dla międzynarodowych usług pasażerskiego transportu kolejowego. Państwa członkowskie zobowiązane zostały do transpozycji przedmiotowej dyrektywy do dnia 4 czerwca 2009 r.

Niniejszy Komunikat ma na celu zapewnienie zgodności środków transpozycji przyjmowanych przez państwa członkowskie z ww. dyrektywą w następujących obszarach:

  • sposób określenia, czy „głównym celem usługi kolejowej” jest przewóz podróżnych na trasie międzynarodowej (art. 10 ust. 3a dyrektywy 2007/58/WE);
  • sposób oceny, czy nowa usługa zagraża „równowadze ekonomicznej” umowy o świadczenie usług publicznych (art. 10 ust. 3b dyrektywy 2007/58/WE).

Treść Dokumentu na stronie UTK:

  • http://www.utk.gov.pl/portal/pl/64/599/Komunikat_wyjasniajacy_Komisji_Europejskiej_2010C_35301_w_sprawie_niektorych_prz.html 



Autor: (źródło: Urząd Transportu Kolejowego, 17.11.2011)

Jesteś zalogowany jako: Gość
Aktualizacja: 13-02-2018 
Powered by Heuristic
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.