”Przewozy Regionalne” sp. z o. o. Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach informuje, że 1 marca wejdzie w życie korekta rocznego rozkładu jazdy związana z pracami modernizacyjnymi i remontowymi torowisk. Wszelkie utrudnienia związane z tymi pracami znalazły odzwierciedlenie we wprowadzonych zmianach do rozkładu. Korekta pozwoli dostosować godziny kursowania naszych pociągów do rzeczywistych czasów przejazdów wynikających z prac PKP PLK S.A . Są to minutowe zmiany odjazdów i przyjazdów pociągów. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 31 maja 20011 roku.
Obecnie Przewozy Regionalne skupiają się na działaniach, które pozwolą dotrzeć do klientów z informacją o korekcie w jak najszerszym zakresie. O wszelkich zmianach pasażerowie będą mogli dowiedzieć się z plakatowych rozkładów jazdy, które 22 lutego zostaną wywieszone na stacjach, pełna aktualizacja dostępna jest na stronie internetowej przewoźnika, szczegółowe informacje będą udzielane podróżnym w punktach informacyjnych Przewozów Regionalnych, ponadto pasażerowie otrzymają bezpłatne liniowe rozkłady jazdy.
Od 1 marca przywrócona będzie część połączeń. Uruchomi się trzy pary pociągów na trasie Oświęcim – Katowice – Oświęcim, gdzie zakończona została kolejowa komunikacja zastępcza (Oświęcim o.5:20 – Katowice p.6:20, Oświęcim o.6:30 – Katowice p.7:26, Oświęcim o.15:44 – Katowice p.16:43, Katowie o.6:22 – Oświęcim p.7:20, Katowice o.14:25 – Oświęcim p.15:19, Katowice o.15:30 – Oświęcim p.16:21). Powracają cztery połączenia: dwa pociągi w relacji Częstochowa – Gliwice – Częstochowa ( Częstochowa o.9:49 – Gliwice p.12:10, Gliwice o.12:23– Czestochowa p.14:41) oraz dwa pociągi w relacji Zawiercie – Gliwice – Zawiercie (Zawiercie o.7:07– Gliwice p.8:42, Gliwice o.16:23 – Zawiercie p.17:58).
Sytuacja taborowa spółki normalizuje się, jednak nie na tyle aby przywrócić wszystkie zawieszone połączenia. W miarę powrotu jednostek z zakładów naprawczych połączenia będą systematycznie przywracane. Wpływ na niedobór taboru ma nierozstrzygnięty przetarg na naprawy rewizyjne. Przetarg nie został rozstrzygnięty głównie z powodu bardzo wygórowanych cen zaproponowanych przez wszystkich oferentów. W związku z tym będzie przeprowadzony ponownie. Przedłużający się okres oczekiwania na powrót pociągów z zakładów naprawczych, tymczasowy brak możliwości dokonania napraw rewizyjnych uniemożliwia realizację pełnego rocznego rozkładu jazdy.
Autor: (źródło: Przewozy Regionalne, 21.02.2011)