Nie tylko pasażerowie i kolejarze odczuli atak zimy, ale również zwierzęta. Sieciowcy z PKP Energetyka S.A. - Zakład Śląski spieszyli na ratunek wszystkim, także małej sarence, której uratowali życie.
Podczas ekstremalnych warunków pogodowych pracownicy PKP Energetyka S.A. wykazali się nie tylko wielkim zapałem do pracy przy usuwaniu oblodzenia z sieci trakcyjnej, ale równie miękkim sercem i niezwykłą wrażliwością.
We wtorek (12 stycznia) pracownicy pociągu sieciowego PKP Energetyka S.A. – Zakład Śląski kolejną godzinę odkuwali lód z sieci trakcyjnej na szlaku Kłobuck – Wręczyca (linia Chorzów Batory – Tczew). Około godziny 14:25 sieciowcy Waldemar Ksol i Roman Kieczyński zauważyli w polu małą sarenkę zakopaną w śniegu. Natychmiast ruszyli jej na ratunek. Zwierzątko było tak zmarznięte i zmęczone, że nie miało siły uciekać. Pracownicy PKP Energetyka S.A. zaopiekowali się nią. Owiniętą w koc zabrali do kabiny pociągu, gdzie osuszyli, ogrzali i nakarmili. Gdy tylko sarenka odzyskała siły, wróciła do lasu.
- Nasi pracownicy są nie tylko profesjonalistami wykonującymi bardzo ciężką pracę - mówi z pełnym uznaniem Grzegorz Grabowski, Członek Zarządu PKP Energetyka S.A., Dyrektor Handlowy - są również po prostu ludźmi i to bardzo wrażliwymi.
Od 9 do 15 stycznia Br. pracownicy PKP Energetyka S.A. pracowali przy usuwaniu lodu z sieci trakcyjnej, naprawie przepalonych przewodów jezdnych jak i przy usuwaniu powalonych na tory drzew. Podsumowując akcję PKP Energetyka S.A. wyliczyła, że: lód usunięto z 832,26 torokilometrów sieci trakcyjnej; uszkodzonych było 13 linii średniego napięcia (
(fot. - PKP Energetyka)
Autor: (źródło: PKP Energetyka, 29.01.2010)